Sekrety uwodzenia - str. 6

Aparycja, która przyciąga kobiety

Wygląd nie jest podstawą w uwodzeniu, ale jest niezwykle ważny w budowaniu atrakcyjności. Oczywiście możesz uwodzić kobiety, nawet te atrakcyjne, wyglądając po prostu przeciętnie, ale zmniejszasz w ten sposób swoje szanse. A dlaczego nie skorzystać z okazji i nie stworzyć dodatkowego atutu w postaci nietypowego, oryginalnego wyglądu?

W tym rozdziale omówię trzy elementy, które składają się na atrakcyjność fizyczną: ciało, styl ubierania się oraz mowę ciała. Jeśli zadbasz o nie, staniesz się tak atrakcyjny, że kobiety będą częściej zwracały na Ciebie uwagę. Gwarantuję Ci to.

Wiadomo już od dawna, że kobiety nie przywiązują aż takiej wagi do wyglądu partnera jak my, ale wiadomo również, jak ważne jest pierwsze wrażenie. Przez pierwsze kilka sekund po rozpoczęciu rozmowy z dziewczyną na ulicy czy w klubie zostaniesz przepuszczony przez filtry. Jeśli nie będziesz chociaż odrobinę w jej typie, Twoje szanse na posunięcie się dalej w tej relacji będą minimalne. A jeśli będziesz zadbany i atrakcyjny, szanse te znacząco podskoczą.

Od razu uprzedzę jedno pytanie, które może się teraz pojawić w Twojej głowie, i powiem — atrakcyjność fizyczną można zdobyć. Jasne, zdarzają się osoby, które mają ją wrodzoną, ale to niewielki odsetek. Natomiast cała reszta atrakcyjność może wywalczyć bądź kupić.

Zacznijmy od Twojego ciała. Nie wiem, jak wyglądasz, dlatego chciałbym zasugerować Ci pewne rzeczy, a Ty sam zdecydujesz, czy są one dla Ciebie. Zacznę od kosmetyczki. Wciąż, pomimo że mamy dwudziesty pierwszy wiek, część mężczyzn i kobiet uważa, że salony kosmetyczne nie są dla mężczyzn. Co za głupota. To tak, jakby powiedzieć, że mężczyźni nie mogą być atrakcyjni, bo są mężczyznami.

Tymczasem dbać o siebie mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nie mówię tutaj, broń Boże, że masz się pudrować czy używać szminki, ale tak podstawowe zabiegi, jak oczyszczanie skóry czy regulacja brwi, są czymś naturalnym dla faceta. Jeśli masz problemy z cerą albo z nadmiernie owłosionymi brwiami, wystarczy, że zdecydujesz się poświęcić kilka godzin w ciągu roku na wizyty u kosmetyczki. Przy okazji dowiesz się, jakich kosmetyków powinieneś używać do codziennej pielęgnacji swojej skóry.

Jest jeszcze jeden społeczny dogmat, który brzmi: solarium jest tylko dla kobiet. Kolejna bzdura. Czasami osoby, które mają jasną karnację, potrafią niesamowicie podnieść swoją atrakcyjność, spędzając tygodniowo po dziesięć minut na opalaniu. Mam tutaj na myśli nie tylko kobiety, ale i mężczyzn. Jednak jeśli zdecydujesz się na solarium, pamiętaj o doborze odpowiednich kosmetyków do użycia zarówno przed, jak i po opalaniu.

Pamiętaj o odpowiednim dobraniu perfum. Zapach jest niezwykle istotnym elementem wizerunku. Dobra woda toaletowa albo kolońska potrafi zdziałać cuda.

Kolejną niezwykle ważną rzeczą jest Twoja sylwetka. Już w poprzednim rozdziale poleciłem Ci siłownię, basen, kurs tańca i uprawianie sportów. W tym tylko to potwierdzę — tak, sylwetka może być Twoim wielkim atutem, jeśli o nią zadbasz. Tak jak my zwracamy u kobiet uwagę na tyłek i piersi, tak one zwracają w naszym przypadku uwagę na klatkę piersiową i biceps (na tyłek także).

Przejdźmy do stylu ubierania się. Nie chciałbym tutaj polecać Ci konkretnych ubrań czy stylów, ponieważ: a) jest to Twoja indywidualna sprawa, b) nie chcę, aby co drugi facet na ulicy czy w klubie wyglądał tak samo. Jednak dam Ci tutaj kilka rad, z którymi spotkałem się w czasie moich długich lat spędzonych na żmudnym poszukiwaniu własnego stylu:

To podstawowe zasady, o których warto pamiętać. Jest jeszcze jedna porada dla osób, które chcą się wyróżniać. Po prostu rozejrzyj się i zobacz, jak ubierają się mężczyźni w Twoim otoczeniu, a potem pójdź na zakupy i kup ciuchy, które będą najzwyczajniej w świecie inne.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że kolory takie jak brąz czy zieleń są całkiem typowe. Zakładając na siebie ciuchy w takich barwach, będziesz miał trudności z wyróżnianiem się. Co innego, jeśli zdecydujesz się na żółty, czerwony, błękitny czy różowy (dla odważnych facetów). Nie mówię, że te kolory są najlepsze, ale polecam Ci spróbowanie.

Jeśli nie wiesz, jak dobrać kolory i ubrania, polecam klasykę, czyli czerń i biel. Świetnie w tej kolorystyce prezentują się eleganckie spodnie, marynarki czy koszule. Tak w ogóle, polecam te typy ubrań. Na przykład odpowiednio dobrana marynarka potrafi jednocześnie podkreślić atuty Twojej sylwetki, jak i zakryć jej mankamenty.

Poza tym polecam Ci zakupienie odpowiednich gadżetów, takich jak ekstrawagancki zegarek, ciekawa biżuteria czy szpanerskie okulary na słoneczne dni. Dobierając odpowiednio te elementy, podkreślisz swój styl. Jak to ktoś powiedział — diabeł tkwi w szczegółach.

A zatem testuj i sprawdzaj. Dobierz swój własny styl według tego, jakim jesteś człowiekiem. Nic na siłę. Jeśli czujesz się w danym ubraniu źle, zrezygnuj z niego. Ponadto pamiętaj o tym, że decydując się na dany styl, będziesz przyciągał podobne przedstawicielki płci przeciwnej. Jeśli będziesz elegancko ubrany, przyciągniesz elegancko ubrane kobiety. Jeśli zdecydujesz się na styl metalowy albo hiphopowy, zwrócisz na siebie uwagę takich dziewczyn.

Na koniec pozostaje nam Twoja mowa ciała. Jest ona równie istotna, co jego wygląd, a także Twój styl ubierania się. Poniżej trzy, które pozwolą Ci zwracać na siebie uwagę jeszcze większej liczby kobiet:

Możesz uznać, że to banały, ale tak naprawdę o te banały mało kto dba. Często mężczyźni chodzą w koślawy sposób i siadają tak, jakby nie mieli nic pomiędzy nogami. Popraw to, jeśli musisz.

Wiesz już, w jaki sposób prowadzić swoje życie, jak dbać o siebie, jak się ubierać, jaką mieć mowę ciała. To wystarczy, abyś mógł wreszcie zacząć to, co tutaj najpiękniejsze — uwodzenie! W następnym rozdziale przedstawię Ci skrócony przepis na uwodzenie, czyli osiem kroków, które musisz wykonać, aby zdobyć kobietę (działa prawie bez wyjątku).

‹‹ wstecz dalej ››